Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Bell 4.7W LED Genesis Candle SES 4000K Opal Dimmable
BELL60687
5013588606873
£2.20
In stock
| Brand | Bell |
|---|---|
| Colour Temperature | 4000K |
| Colour Rendering Index (CRI) | 85 |
| Lumen Output | 401-500lm |
| Beam Angle | 180D |
| Dimmable | Yes |
| Product Shape | LED Candle |
| Lamp Cap Base | SES/E14 |
| Lamp Life | 15,000 HOURS |
| Length (mm) | 99mm |
| Width (mm) | 37mm |
| Wattage | 4.7W |
| Equivalent Wattage | 40W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Manufacturer Part Number (MPN) | 60687 |
| Product Code - GTIN | 5013588606873 |
Write Your Own Review
