Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Firstlight Vela Wall Light Chrome
FL-SPA-20831-CHR
874/2012
£72.00
Out of stock
Firstlight Vela Wall Light Chrome
Spa Bathroom Lighting
2 X 28w G9 Capsule bulbs
Supplied with fixings
| Brand | Philips |
|---|---|
| Colour Temperature | 3000K |
| Lumen Output | 600lm |
| Lumens | 501-600lm |
| Colour Rendering Index (CRI) | 75 |
| Product Colour/Finish | STAINLESS STEEL |
| Product Mounting | Wall/Ceiling |
| Lamp Cap Base | G9 |
| Product Shape | LED Decorative Lamp |
| LED Integrated | No |
| Length (mm) | 325mm |
| Width (mm) | 310mm |
| Depth (mm) | 170mm |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | - |
| Lamp Life | 10,000 HOURS |
| Wattage | 28W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Product Code - GTIN | 874/2012 |
| Manufacturer Part Number (MPN) | 5020024702358 |
Write Your Own Review
