Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Ledvance Smart+ Tibea-M 220MM E27 (for TIBEA-L E27 ZB, BT, HK)
LEDVSMART+168756
4058075168756
Free Delivery on orders over £120
Description
Ledvance Smart+ Tibea-M 220MM E27 (for TIBEA-L E27 ZB, BT, HK)
£42.94
Out of stock
Ledvance Smart+ Tibea-M 220MM E27 (for TIBEA-L E27 ZB, BT, HK)
- Stylish and modern design
- Easy to install and use
- High flexibility in the choice of the light source thanks to E27 base
Areas of application
- General illumination
- Living areas (living rooms, dining rooms, bedrooms etc.)
- Professional (hotels, bars, boutiques etc.)
- Suitable for lamps with E27 base
Product features
- Retro design
- As ceiling, pendant and mini type-version available
Equipment / Accessories
- TIBEA style lamps can be combined with these luminares
| Brand | Osram/Ledvance |
|---|---|
| Smart Technology | WIFI, BLUETOOTH, ZIGBEE |
| Smart Control | App, Voice |
| Lamp Cap Base | ES / E27 |
| Colour Temperature | - |
| Colour Rendering Index (CRI) | 80 |
| Lumen Output | - |
| Beam Angle | - |
| Dimmable | Yes |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Wattage | - |
| Length (mm) | 220mm |
| Diameter | 51mm |
| Lamp Life | 20,000 HOURS |
| Manufacturer Part Number (MPN) | - |
| Product Code - GTIN | 4058075168756 |
Write Your Own Review
