Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Segula LED Design Line 50400 8w Grand Globe 200 E40 2000K Dimmable
SEGLED50400
426015005400
Free Delivery on orders over £120
Description
Segula LED Design Line 50400 8w Grand Globe 200 E40 200lm 2000K Dimmable
£76.04
Out of stock
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
| Colour Temperature | 2000K |
|---|---|
| Colour Rendering Index (CRI) | 85 |
| Lumen Output | 200lm |
| Dimmable | Yes |
| Product Shape | LED Decorative Lamp |
| Lamp Cap Base | GES / E40 |
| Lamp Life | 20,000 HOURS |
| Length (mm) | 88mm |
| Width (mm) | 200mm |
| Wattage | 8W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Product Code - GTIN | 426015005400 |
Write Your Own Review
