Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Segula LED Design Line 50409 8w Globe 95 Curved Butterfly E27 2200K Dimmable
SEGLED50409
426015005409
Free Delivery on orders over £120
Description
Segula LED Design Line 50409 8w Globe 95 Curved Butterfly E27 250lm 2200K Dimmable
£31.67
Out of stock
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
| Colour Temperature | 2200K |
|---|---|
| Colour Rendering Index (CRI) | 90 |
| Lumen Output | 250lm |
| Dimmable | Yes |
| Product Shape | LED Decorative Lamp |
| Lamp Cap Base | ES / E27 |
| Lamp Life | 20,000 HOURS |
| Length (mm) | 145mm |
| Width (mm) | 95mm |
| Wattage | 8W |
| Equivalent Wattage | 25W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Product Code - GTIN | 426015005409 |
Write Your Own Review
