Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Segula LED Design Line 50522 2.7w Radio Style Curved E14 100lm 2200K Dimmable
SEGLED50522
426015005522
Free Delivery on orders over £120
Description
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
£20.23
Out of stock
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
| Colour Temperature | 2200K |
|---|---|
| Colour Rendering Index (CRI) | 95 |
| Lumen Output | 100lm |
| Dimmable | Yes |
| Product Shape | LED Decorative Lamp |
| Lamp Cap Base | SES/E14 |
| Lamp Life | 20,000 HOURS |
| Length (mm) | 100mm |
| Width (mm) | 45mm |
| Wattage | 2.7W |
| Equivalent Wattage | 10W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Product Code - GTIN | 426015005522 |
Write Your Own Review
