Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Segula LED Design Line 50797 10w Ellipse 90 Curved U Clear E40 470lm 2200K
SEGLED50797
4260150057972
Free Delivery on orders over £120
Description
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
£63.35
Out of stock
With the brand new "Curved Style" lamps, SEGULA brings yet another innovation: the flexible LED filaments look confusingly similar to filaments and are ideal for decorative lighting purposes with their warm, glare-free light.
| Colour Temperature | 2200K |
|---|---|
| Colour Rendering Index (CRI) | 95 |
| Lumen Output | 525lm |
| Dimmable | Yes |
| Product Shape | LED Tubular Lamps |
| Lamp Cap Base | ES / E27 |
| Lamp Life | 15,000 HOURS |
| Length (mm) | 295mm |
| Width (mm) | 130mm |
| Wattage | 10W |
| Equivalent Wattage | 43W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Product Code - GTIN | 4260150057972 |
Write Your Own Review
