Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Sensio Aspect Round Floating Edge LED Mirror, CCT, Touch Sensor, Ø800mm, Matt Black
SE170013T0
-
Free Delivery on orders over £120
Description
- Adjustable CCT lighting from 3000K warm white to 6400K cool white
- Fully diffused back-lit LED illumination with ambient glow
- Integrated demister pad for a steam-free reflection
- IP44 rated frameless round design with touch sensor control
£201.73
In stock
| Length (mm) | 800mm |
|---|---|
| Width (mm) | 800mm |
| Depth (mm) | 65mm |
| Colour Temperature | CCT (Selectable) |
| Lumen Output | 429lm |
| Lumens | 401-500lm |
| Shaver Socket | No |
| IP Rating | IP44 |
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220-240V Mains |
| Brand | Sensio |
| Dimmable | Yes |
| Manufacturer Part Number (MPN) | SE170013T0 |
| Product Code - GTIN | - |
Write Your Own Review
