Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Sensio Isla Plus Battery Operated LED Mirror - 500x390x30mm - Cool White
SE34395C0
5060522088523
Free Delivery on orders over £120
Description
- Cool white light (6000K) perfect for a crisp, refreshing ambiance
- Front-lit illumination, provides a glare-free light for close up tasks like shaving and makeup application
- Rocker switch activation for simple on/off control
- Battery operated; requires 8 x AA batteries (not included)
- IP44 rating for safe use in the bathroom
- Back box installation
£116.75
Out of stock
| Length (mm) | 500mm |
|---|---|
| Width (mm) | 390mm |
| Depth (mm) | 30mm |
| Colour Temperature | 6000K |
| Lumen Output | 380lm |
| Lumens | 301-400lm |
| Product Colour/Finish | MIRROR |
| Shaver Socket | No |
| IP Rating | IP44 |
| Wattage | 4.4W |
| Voltage | 12V Low Voltage |
| Brand | Sensio |
| Dimmable | No |
| Manufacturer Part Number (MPN) | SE34395C0 |
| Product Code - GTIN | 5060522088523 |
Write Your Own Review
